Rallye Světlá

https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/t31.0-8/10629283_1580535108841687_1792383827653255274_o.jpgDne 18.10.2014 se ve Světlé nad Sázavou konal podnik Volného poháru nesoucí název Rallye Světlá. Volný pohár sice nemá takový význam v rallye jako Českomoravský pohár, ale organizátoři tohoto závodu si dali velice záležet a připravili velice organizačně zdařilý závod, který se obešel bez jakýchkoliv problému. Celý závod měl hladký průběh, akorát jedinou výtku kterou bychom si dovolily upozornit byly rovné pasáže na vložkách, kde auta nám drkocali ve omezovačích při maximálních rychlostech. Krom této výtky nám organizátoři připravili velice krásné a atrakti vní tratě.

Z pohledu jezdců jsme zde moc úspěchu nesklidili. Ve voze Škoda Rapid tento neúspěch mohl zapříčinit buď nový podvozek, na který si posádka stále zvyká, nebo dětinská chyba řidiče Martina Berana, který si zapomněl své jezdecké boty a celý závod tak absolvoval v pohorkách, což se velice nechvalně podepsalo na jeho jízdě. Dále ve voze Subaru Impreza se Jan Bernas pokoušel zajet svůj nejlepší závod, ale jím zvolené mokré gumy, kvůli mokrým a nebezpečným pasážím na trati ho na suchých úsecích stály drahocenné vteřiny a tento vůz byl často viděn na hranici příkopu s vozovkou, neboť mokré gumy na suché silnici nemají chvalnou přilnavost.

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/t31.0-8/1495206_1580534308841767_3817700491073752842_o.jpgSečteno podtrženo, všechny tyto aspekty měli na našem výsledku nemalý vliv. Tudíž Vůz Škoda Rapid s posádkou Beran – Kořenský obsadil 28. místo v celkovém pořadí a ve třídě obsadili 5. místo. Vůz Subaru Impreza s posádkou Bernas – Mandous byli nejrychlejší ve třídě předjezdců s časovým odstupem necelých 3 minut. Kdyby jsme však tento vůz zařadili mezi ostré jezdce, obsadili by tak bez penalizací 6. místo ve třídě a 8. místo z celkového pořadí. Tato posádka měla však 35 vteřin penalizace, kvůli chybným časům v časovém výkazu.